Zapoznaj się z naszą ofertą

Integracja sensoryczna

Diagnoza SI

Profesjonalna i rzetelnie przeprowadzona diagnoza procesów integracji sensorycznej jest podstawą do skutecznej terapii dziecka.

Terapia SI

Podczas terapii SI nie tylko realizujemy założone cele, ale przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo emocjonalne dziecka i podążamy za jego potrzebami.

→ integracja sensoryczna

Terapia ręki

Terapia ręki skupia się na całościowym rozwoju psychomotorycznym dziecka, a sprawność manualna ręki budowana jest poprzez usprawnianie funkcjonowania całego ciała.

→ terapia ręki

Treningi słuchowe

TOMATIS®

Traning słuchowy TOMATISA® prowadzony na najnowszym sprzęcie TDSA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w gabinecie i z dojazdem do klienta.

→ TOMATIS®

FORBRAIN®

Zestaw słuchawkowy z mikrofonem i filtrem dynamicznym, pomaga odfiltrować hałas środowiskowy wyodrębniając i wzmacniając głos użytkownika. Urządzenie jest wykorzystywane do transmisji dźwięków za pomocą przwodnictwa kostnego, dając układowi nerwowemu solidny trening sensoryczny.

→ FORBRAIN®

Logopeda

Terapia polegająca na usuwaniu zaburzeń mowy, przywracaniu mowy, wyrównywaniu opóźnień mowy oraz wypracowaniu odpowiedniego poziomu sprawności językowej.

→ terapia logopedyczna

Psycholog

Zajęcia obejmują konsultację psychologiczną, w trakcie której definiowany jest problem i proponowane są sposoby jego rozwiązania lub dłuższą pomoc polegającą na cyklicznych spotkaniach z psychologiem. Rodzaj stosowanej terapii jest bezpośrednio dobrany do problemu dziecka.

→ psycholog dziecięcy

Terapeuta pedagogiczny

Zajęcia mające na celu stymulowanie i wspieranie rozwoju dziecka poprzez stwarzanie dziecku z zakłóceniami rozwojowymi możliwości wszechstronnego rozwoju.

→ terapeuta pedagogiczny

Ortoptysta

Ortoptysta zajmuje się diagnozą i rehabilitacją funkcji wzrokowych. Podstawą postępowania terapeutycznego są ćwiczenia poprawiające pracę mięśni oka oraz ćwiczenia, które powodują skojarzone ruchy gałek ocznych poprawiających odbieranie wrażeń wzrokowych. Diagnoza i leczenie odbywa się przy pomocy specjalistycznej aparatury, testów okulistycznych i odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Terapia polega na ćwiczeniach wzroku:

  • ćwiczeniach pleoptycznych poprawiających ostrość wzroku
  • ćwiczeniach ortoptycznych rozwijających widzenie obuoczne
  • ćwiczeniach mięśni gałek ocznych poprawiających ustawienie i ruchomość oczu
  • ćwiczeniach konwergencji czyli zbieżności oczu
  • ćwiczeniach percepcji wzrokowej ważnej w nauce i zabawie

→ funkcje wzrokowe

Sala Doświadczania Świata

celem zajęć jest dostarczenie różnorodnych bodźców sensorycznych, relaks i wyciszenie

→ Sala Doświadczania Świata

Siedem Zmysłów - gabinet terapeutyczny Warszawa - zapraszamy.