Trening słuchowy TOMATISA®

Można dobrze słyszeć i źle słuchać. Możemy mieć doskonały słuch, a nasze słuchanie może być zaburzone. Nasz mózg nie zwraca wtedy uwagi na dźwięki przekazywane przez ucho, nie jesteśmy w stanie poprawnie zanalizować komunikatu sensorycznego docierającego do naszego ucha.

tomatis

Dźwięk, ale także ruchy i dotyk angażują nasze ucho. 90% informacji sensorycznych, które stymulują nasz mózg przechodzi przez układ słuchowy. Tym samym ucho pełni funkcję najaktywniejszego receptora zmysłowego ludzkiego ciała. Gdy słuchanie jest zaburzone, układ słuchowy nie pracuje wydajnie, co może wpływać na nasz rozwój osobisty i dobre samopoczucie. Chcąc lepiej stymulować mózg możemy zastosować słuchową stymulację neurosensoryczną TOMATISA®.

Trening słuchowy TOMATISA® stosowany jest przy

  • Trudnościach w uczeniu się i zaburzeniach mowy - problemy ze skupieniem uwagi, z czytaniem, pisaniem, rozwojem mowy, artykulacją i komunikacją.
  • Zaburzeniach psychomotorycznych - problemy z motoryką, równowagą, koordynacją, z regulacją napięcia mięśniowego, a także lateralizacją.
  • Zaburzeniach afektywnych i emocjonalnych - w przypadku zaburzeń związanych z deprsją i stanami lękowymi, przy niskim progu tolerancji na frustrację, łatwym wpadaniu gniew i drażliwość, przy niskiej samoocenie, zachowaniach impulsywnych i nadmiernym stresie.
  • Zaburzeniach uwagi z współwystępującą nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniach koncentracji uwagi, pamięci oraz problemami z planowaniem i organizacją.
  • Całościowych zaburzeniach rozwoju - dla osób z Autyzmem i Zespołem Aspergera ma na celu poprawę zdolności do nawiązywania relacji z innymi ludźmi.

wspomaga

  • Naukę języków obcych - umożliwia uchu skuteczną adaptację do nowych rytmów i dźwięków, pozwala je poprawnie analizować i odtwarzać.
  • Kobiety w ciąży - zmniejsza poziom stresu, wspiera przyszłe mamy przez cały okres ciąży,przygotowuje do porodu.
  • Młodzież gimnazjalną i licealną przed sprawdzianami końcowymi i testami maturalnymi
  • Rozwój osobisty - powoduje dynamizację mózgu, zwiększenie energii życiowej, a jednocześnie relaksuje ciało.

Jak działa metoda TOMATISA®

Dowiedz się więcej, sprawdź teoretyczne podstawy treningu słuchowego.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.tomatis.com

Siedem Zmysłów - gabinet terapeutyczny Warszawa - zapraszamy.